Moje poprvé ve skupině maminek {Rookie Mothers Challenge#3}

{Naše výzva: Připojte se k nové skupině matek!}

To byla jedna z výzev, o kterých jsem byl mnoho nadšených. Slyšel jsem tak po mnoha mých mateřských přátelích o skupinách jejich matky, že jsem se nemohl dočkat, až najdu jednu z mých vlastních. Snažil jsem se získat po této výzvě na pár týdnů. Našel jsem jednu skupinu prostřednictvím MeetUp.com a vlastně jsem RSVP na oběd, ale pak nějaká rodina skončila do města a já jsem nešel. Na doporučení přítele jsem se dozvěděl o nové skupině mámy poskytnuté prostřednictvím zdravotnického zařízení, které jsem dodal, a rozhodl jsem se ji jít.

Skupina se setká v pondělí od poledne do 14:00, měla asi 20 žen, všechny s dětmi 6 měsíců nebo mladší. Vedl to úžasnou dulou jménem Kimberly, která mě okamžitě přiměla cítit se jako doma. Dalo by se jen říct, že to bylo místo, kde by vás nikdo neposuzoval, kdybyste přišli nosit své jammies a vaše dítě křičelo.

Většina žen měla své děti ležet na přikrývkách a spousta z nich dělala čas břicha a ne pláče, což mě okamžitě cítilo jako Garrity a já jsem byl nedostatečný. Nesnáší čas břicha! Ale když jsme se všichni obešli a představili se sebe a naše děti, uvědomil jsem si, že děti, které jsem porovnával, byla také dobrá o dva měsíce starší než ona. Phew.

Po představení měl každý šanci položit otázku. Zatímco mnoho otázek bylo zaměřeno na Kimberly, každá otázka šla do skupiny, aby zjistila, zda některá z ostatních MAMS čelila podobné situaci nebo prošel něčím a měl radu. Bylo to skvělé. Bylo tak dobré slyšet tyto další maminky, které zacházejí se stejnými věcmi, jaké jsem byl.

Dokonce jsem byl schopen nabídnout nějaké vedení matce, jejíž mléko v ní má příliš mnoho lipázy – po čerpání jsem opakoval veškeré své mléko.

Garrity udělal dobře. I když jsem ji ošetřoval, než jsme odešli, dostala se asi 30 minut, takže jsem vytáhl prsa a ošetřoval ji. Bylo tak dobré být schopen ošetřovat se na veřejnosti a nemusíte se starat o zakrytí! Poté se začala vyčerpat, ale je v této zábavné fázi No-NAP, takže skončila poměrně hlasitě plakat po dobu 10 minut.

Snažil jsem se ji trochu utěšit v kruhu, ale to nefungovalo a nakonec jsem musel vstát a chodit. Nakonec usnula a já ji vložil do jejího autosedačky a my jsme se mohli skupiny znovu připojit. I když jsem byl po dobu 10 minut úplně stresován a byl jsem v rozpacích, že způsobuje scénu, nemyslím si, že si to někdo opravdu všiml.

Dostali jsme to skrz všechny dámy za asi 2 hodiny. Obvykle bych zůstal potom a pokusil se navázat nějaké rozhovory, ale měl jsem pochůzky, aby běžel, takže jsem se vystrčil, ale určitě se vrátím. Těším se, až se příště pokusím spojit mnohem více s Mamas a doufejme, že ze skupiny dokážu přinést nějaké nové přátele. Možná mohu dokonce zasáhnout jeden a přejít z mé nováčkové výzvy #13?

[Fotografie Whitney Mattocks; Všechna práva vyhrazena]

Najděte více dětských aktivit s 52 týdeními výzvami Mother Mother.

Pokud se již účastníte, použijte hashtag #rookiemoms na Instagramu nebo Twitterâ, abychom se mohli navzájem povzbudit.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *