Užijte si nutriční výhody Sunkist Grapefruit letos v létě

Sdílení je péče!

Podíl

tweet

Podíl

Ovoce jsou pro vás chutné a dobré. Někteří lidé věří, že byste neměli jíst grapefruit při užívání určitých drog. Sunkist pozval časopis Zdravé matky, aby požádal Dr. Donnica Moore, vysoce uznávanou odborník na zdraví žen a obhájce, lékař, pedagog a jako mediální komentátor několik otázek o grapefruitu a proč by měl být zahrnut do zdravé stravy.

Hmm: Jaké jsou nutriční výhody grapefruitu? Proč by měly ženy zahrnovat grapefruitu ve své stravě?

Dr. Moore: Grapefruit je „superfood“. „Superfood“ odkazuje na potraviny, které jsou přirozeně plné antioxidantů, vlákniny, vitamínů a minerálů. Když se konzumují jako součást zdravé stravy, „superfruity“, jako je citrusové plody (jako jsou pomeranče, citrony a grapefruity), mohou pomoci snížit riziko chronických onemocnění, posílit imunitní systém, pomáhat kontrolovat chuť k jídlu, pomoc s hubnutím a podporu pokožky zdraví. Studie ukazují, že člověk může ve skutečnosti zhubnout při jídle většího množství potravin výběrem potravin s vysokým obsahem vlákniny a vody, jako je citrusové plody. Proč to funguje? Protože tyto potraviny zahrnují méně kalorií na gram, nabízejí větší pocit plnosti a pomáhají udržovat hladinu cukru v krvi mnohem konstantní, což vede ke zvýšené kontrole chuti k jídlu.

Citrusové plody jsou plné prospěšných antioxidantů a životně důležitých živin, které mohou podporovat zdraví srdce a mohou pomoci snížit riziko některých chronických onemocnění. Například flavonoidy v ovoci, jako je grapefruit, mohou pomoci zajistit srdce snížením zánětu v tepnách. Studie ukazují, že častá konzumace citrusového ovoce, jako součást zdravé stravy, může pomoci snížit riziko určitých rakovin, včetně žaludku, prostaty, pankreatu, žaludku a dalších postižených orgánů. Nedávná publikace ze studie zdravotních sester sester naznačuje, že ženy, které konzumovaly nejvyšší množství citrusových plodů denně (včetně grapefruitu), měly snížený výskyt nejběžnějšího typu mrtvice.

SOUVISEJÍCÍ VYDĚLÁVEJTE Svůj mozek, aby zkrotil úzkost související s dovolenou?

Citrusové plody jsou konkrétně považovány za superpotravinu pro péči o pleť, protože zahrnují fytonutrienty, které fungují jako antioxidanty, které vás chrání před zcela volnými radikály, které poškozují kožní buňky a vedou ke znakům stárnutí.

Hmm: Jak mnoho porcí grapefruitu doporučujete ženy za týden?

Dr. Moore: Toto je otázka osobních preferencí. Zatímco mnoho lékařských organizací doporučuje, aby dospělí konzumovali 5 nebo mnohem více porcí ovoce a zeleniny denně, neexistuje žádné zvláštní doporučení, jak by měl být mnoho z nich citrusovým plodem. Pokyny pro dietu v USA doporučují výrobu poloviny každého jídla nebo poloviny potravin, které jíte ovoce a zeleninu. Osobně se snažím mít jednu z těchto porcí denně jako citrusové ovoce, a nyní, když je hvězda Ruby Grapefruit v sezóně a snadno dostupná, je pro mě snadné vybrat grapefruit pro tuto porci.

Hmm: Mají některé léky negativní vedlejší účinky, pokud je berete a jedíte grapefruit?

Dr. Moore: Některé léky na předpis a předběžné léky se dobře nemíchají s grapefruitovou nebo grapefruitovou šťávou. Grapefruit může zvýšit absorpci některých léčiv do krevního řečiště, což může vést k nepříznivým vlivům. Jako lékař se jedna věc, kterou se snažím sdílet se svými klienty, je to, že důvod problému se vztahuje pouze na některé druhy léků – ne všechny z nich. Mým nejlepším vedením je proto zkontrolovat u svého lékaře nebo lékárníka a zeptat se jich, zda konkrétní léky, které užíváte, mohou mít interakci s grapefruitem. Nedělejte předpoklady! Je pravděpodobné, že můžete zjistit, že grapefruit je dokonale bezpečný pro potěšení vašich léků. Také: Pomocí lékaře se také zeptejte, zda stále potřebujete užívat všechny své léky. Možná je čas aktualizovat dávky nebo čas na přerušení předpisu.

Související fakta o covid19

Hmm: Které léky mají špatné interakce, když jsou smíchány s grapefruitem nebo jiným citrusovým ovocem?

Dr. Moore: Existuje několik léků, které měly interakce s grapefruitem, zejména Valium a některými statiny. Ale pokud užíváte nějaké léky, měli byste se zkontrolovat u svého lékaře nebo lékárníka, abyste se ujistili, že váš není na seznamu. Bylo by nešťastné nechat ujít výživul a ochutnejte výhody grapefruitu, pokud jste nemuseli.

Hmm: Pokud někdo užívá lék, který by neměl být smíchán s grapefruitem, existují jiné způsoby, jak může člověk získat stejnou výživu, jakou poskytuje grapefruit?

Dr. Moore: Pomeranče nabízejí četné – ale ne všechny – nutriční výhody grapefruitu a nebylo prokázáno, že by interagovaly negativně s léky.

Hmm: Máte nějaké další vedení pro zaneprázdněné matky o tom, jak udržovat zdravou vyváženou stravu?

Dr. Moore: Nejlepší vedení, které mohu dát zaneprázdněným matkám o tom, jak udržovat zdravou a vyváženou stravu, je pamatovat si, že nemáte čas být nemocný! Učinit vaše zdraví a fitness prioritou je pro vaši rodinu stejně nezbytný jako pro vás.

O Sunkist: Sunkist je družstvo-nezisková společnost. S členy, sestávajícími z pěstitelů citrusů v Kalifornii a Arizoně. Sunkist je nejstarší nepřetržitě provozující Citrus Cooperative v Americe a největší marketingový družstvo světového ovocného a zeleninového průmyslu.

Cascia Talbert je zaneprázdněná bloggerka, vydavatel, spisovatel na volné noze, online obchodník a matka pěti dětí, žijící na severozápadě Pacifiku. S B.A. V historii a právu a vášeň pro psaní a pobyt zdravé založila časopis Zdravé matky v roce 2007. Časopis Zdravé matky je v současné době zařazen do špičkového zdravotnického blogu pro matky a má několik spisovatelů zdravotnických odborníků a bloggery matek. Paní Talbert věří, že pokud jsou matky dobře vzdělávány o zdravotních problémech a jak zůstat zdravé, mohou tyto informace předat svým dětem a obrátit statistiku dětské obezity v USA

Související Co je to bronchitida? – Příznaky a léčba

Paní Talbert je hlavním zdravotnickým bloggerem na wellsphere.com a její články najdete také na ezinearticles.com. Rovněž provozuje sociální síť zdravých matek na Ning, spravuje maminkový obchod přirozeného zdraví a wellness a je v poradní radě pro sociální média pro americkou wellness výzvu.

Odkaz na tento příspěvek: Užijte si nutriční výhody sunkistického grapefruitu letos v létě

0/5

(0 recenzí)

Sdílení se stará!

Podíl

tweet

Podíl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *