To, co potřebujete vědět o těhotenství chemického těhotenství

, je krásný zázrak, ale v některých případech je to také naprosto matoucí. Ať už jste byli na této silnici dříve, nebo se nově snažíte otěhotnět, je nezbytné pochopit, co je chemické těhotenství. Tato slova zní děsivě, vím, a být pravdiví, že jsou. Za prvé, měli byste pochopit, že časná potraty jsou ve skutečnosti docela běžné, a tak je prochází mnoho žen a později má zdravé děti.

Co je to chemické těhotenství?

Základy

Chemické těhotenství nebo biochemické těhotenství je potrat, který se děje velmi brzy, před 5. týdnem těhotenství. Ve skutečnosti je tak brzy, že ultrazvuk stále nemohou detekovat těhotenství. Těhotenský test však mohl detekovat jako hladiny lidského chorionického gonadotropinu (HCG) zpočátku. Četné ženy ani nevědí, že jsou těhotné, když zažívají potrat tento brzy. Ale bez ohledu na to, pokud znáte a zažijete ztrátu, může to být neuvěřitelně devastující. Vezměte tedy srdce máma, i když chemická těhotenství jsou docela běžná, mohou být na vás také emocionálně velmi těžké.

Fakta a statistiky

Chemická těhotenství představují 50 až 75 procent všech potratů (Healthline)

Jen proto, že jste měli falešně pozitivní těhotenský test, neznamená, že jste měli chemické těhotenství, protože k tomu může dojít z mnoha důvodů

Chemická těhotenství se obvykle vyskytují kvůli abnormalitám chromozomů (ACOG)

Když je IVF neúspěšný, často to vede k chemickému těhotenství

Práce, cvičení, sex nebo při převzetí antikoncepce nezpůsobuje ztrátu těhotenství (ACOG)

Pokročilý věk matek, stav štítné žlázy nebo porucha srážení vás může vystavit vyššímu riziku včasného potratu

Příčiny chemického těhotenství

Neexistuje žádná přesná příčina, a jak jsme řekli před chemické těhotenství, jsou docela běžné, takže byste neměli obviňovat sebe ani svého partnera. Níže jsou uvedeny některé možné prvky, proč se mohlo objevit včasný potrat.

Chromozomální abnormality- Toto je nejčastější příčina včasného potratu. Mnoho žen potom nosí zdravé dítě.

Hormonální hladiny- Některé hormony musí být přítomny na vysokých úrovních, aby podpořily vývoj plodu.

Nesprávná implantace- Pokud v děloze existují abnormality, nemusí embryo implantovat správně. Fibroidy jsou běžnou příčinou a lze je odstranit.

Nízká hmotnost- ženy, které mají pod váhou podle BMI, mohou být vystaveny vyššímu riziku potratu.

Co dělat, pokud si myslíte, že zažíváte chemické těhotenství

Příznaky

Některé ženy nemají vůbec žádné příznaky, ale pro jiné se může chemické těhotenství cítit jako menstruace a zahrnovat vaginální krvácení.

Získání období po pozitivním těhotenském testu

Světelné skvrny (to ne vždy naznačuje, že jste měli chemické těhotenství, takže zůstaňte v klidu, že to může být implantační krvácení)

Menstruační jako křeče

Navštivte svého lékaře

Pokud jste měli pozitivní těhotenský test, měli byste navštívit svého lékaře. Buď budou moci potvrdit vaše těhotenství, nebo vás informovat o tom, proč jste dostali falešně pozitivní výsledek testu. Měli byste okamžitě navštívit svého lékaře, pokud se domníváte, že jste měli chemické těhotenství, i když jste ještě neprovedli test.

Mějte na paměti, že obvykle není nutné žádné fyzické ošetření, protože je tak brzy. Po ztrátě těhotenství je jedinou léčbou, kterou byste mohli potřebovat, odstranění tkáně. V případě časné ztráty těhotenství je to nepravděpodobné. Váš lékař však bude stále muset zajistit, aby veškerá tkáň prošla. Váš OB/GYN může být také užitečný při hledání odborníka na duševní zdraví, pokud byste si vy nebo váš partner chtěli někoho mluvit.

Udržování naděje po chemickém těhotenství

Chemická těhotenství jsou běžná a nejsou známkou toho, že nemůžete otěhotnět. Četné ženy mají šťastná a zdravá těhotenství. Lékaři se na to často dívají jako na pozitivní, protože je to důkaz, že můžete otěhotnět. Ve skutečnosti můžete otěhotnět, jakmile dva týdny po chemickém těhotenství. Vědět to vše však vždy nutně způsobuje, že se budete cítit lépe, takže otevřeně mluvte o svých pocitech a připomeňte si, že se to zlepšuje. Co se předpokládá, bude!

Jak ničivé je projít několika časnými potraty, není důvod k alarmu. Pokud jste měli tři v řadě, může vás lékař poslat specialistovi plodnosti, abyste se mohli podat zdravotní problémy. Tento specialista vás bude moci doporučit, ale často nenajdou žádné zdravotní problémy a budete moci přemístit dopředu a otěhotnět.

Máte -li jakékoli dotazy, nechte je prosím v komentářích nebo se podívejte na skupinu Rookie Mothers Facebook Group, kde najdete kmen matek, který můžete požádat o radu!

Další články k odhlášení:

Vše, co vědět o křečích implantace

Co nejíst během těhotenství – rychlý průvodce pro nové maminky

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *