#CreativeWomen Through Ages – Post od autorka Kate Thompsona

Foto od Debbie Clark Photography.

Je radost přivítat bestselleru a můj kamarád Kate zpět na blog….

Březen byl měsíc historie žen. Měsíc, jehož cílem je oslavit, objevovat a zmocnit ženy a to bylo, když jsem tento článek napsal v přípravě na vydání mé nové knihy.

Slavit. Objevit. Zmocnit.

Tato tři slova měla zvědavou rezonanci, když jsem minulý měsíc seděl v hospodě naplněné sluncem v západním Londýně, obklopený talentovým talentem.

Sestry. Umělci. Spisovatelé. Švadlena. Bloggerové. Herci. Odborníci na výživu. Řemeslníci. Podnikatelé. Sociální vlivy. Novináři. Návrháři. Vypravěči.

Všichni jsme se shromáždili pod rouškou síťového setkání pořádaného sociálním mocí, která je čestná maminka Vicki Psarias-Broadbent. Pro mě síť navrhuje lesklé obleky a bezduché funkce mimo M25, vizitky a nucenou žovialitu.

Vicki a Maggy Woodley z síťové akce Red Ted Art#CreativeWomen nebyla žádná z těchto věcí. Bylo to světlo a barva. Konverzace a smích. Dobrá horká káva, chlazené bubliny a chutné, zdravé jídlo. Ještě důležitější je, že to bylo shromáždění kreativních, inovativních žen, které bylo odhodlané umístit své umění do světa.

Slyšeli jsme rozhovory a vyměňovali si představy o tom, jak maximalizovat naši přítomnost na všech kanálech sociálních médií a vytvářet solidní platformy. Dozvěděli jsme se také o síle konzistence a autentičnosti. Každý odborník přesvědčivě hovořil o překonání protivenství, nalezení jejího hlasu a růstu důvěry. Ale sentiment, který prošel vším jako zlatý vlákno, byl však zmocněním a vzájemnou podporou.

“Jako ženy se opravdu musíme zapojit do myšlenky sesterstva,” řekl Maggy Woodley.

Když to řekl, Maggy okamžitě vyprávěl vyprávění. To bylo dále upevněno, když Vicki hostila aukci s výměnou dovedností v obchodě, kterou jí poprvé představila Jessica Huie MBE, kde účastníci uvedli, co hledají, pokud jde o obchodní podporu a co by někomu mohli nabídnout na oplátku.

“Mohu nabídnout rady, jak vybudovat značku sociálních médií na oplátku za fotografickou relaci,” vyjádřila Joanne Szczyglowski, zdravotní sestra a zakladatelka Ealing Mumie. Nabídky a nabídky counter se brzy po místnosti rozsvítily a v době, kdy se všichni vylili do jasného jarního slunečního svitu, jsme všichni měli hmatatelný pocit, jak bychom mohli využít naše dovednosti, abychom pomohli druhým.

To samozřejmě není nic nového. Pro ženy narozené v první polovině 20. století bylo sesterstvu vlastní jejich komunitám.

Éra, o které píšu, válečná Británie v úzce spletené komunitě východního Londýna, by jednoduše nepřežila bez sesterstva a ženské solidarity.

Napsal jsem čtyři romány všechny na východním konci, a přitom jsem začal chápat bohatství a složitost matriarchální společnosti a množství rolí žen, které se ženy zavázaly před vytvořením sociálního státu.

Ženy v crossoverových zástěrech a knoflíkových botách byly poražením srdce východního konce. Je to oni, kdo vládli dlažebním dlažům, drželi děti krmené, narodily děti ulice, když nebyla porodní asistentka, která by mohla vyvolat, a naopak položili mrtvé, zatímco zasahovali do sporů a jednali jako půjčovatel peněz a manželský poradce. Po ruce byla vždy hlavní žena, která podporovala, chránila a shromáždila.

V mém novém válečném románu – přidělovací dívky, zasazený do Bryant & May Shov Factory v Bow – jsem se proplétal v jednom z nejrozprodušnějších a nejtrvalejších dějin ženské solidarity.

Letos v létě si připomínáme 130. výročí do značné míry zapomenuté stávky, která navždy změnila postup pracujících žen. V červenci 1888 vyšlo 1 400 žen z Bryant a může se spojit továrnu a do historických knih.

Většina lidí je obeznámena s podmínkami, které vyvolaly procházku. Ženy ze slumů zatížených sazemi byly nuceny pracovat na úkrytu a klesly kořist do neslavné fossy čelisti-příšerné onemocnění způsobené bílým fosforem, která způsobila, že čelisti a zuby trpícího maskovaly a hnilovaly.

O samotných ženách je známo méně.

“Využití chamtivých továrních šéfů je pravdivá, ale role dívek zápasu jako pokorné oběti podobné waifům byla nepochopena,” tvrdí Louise Raw, jejíž kniha, zasažení světla, Bryant a May Matchwomen a jejich místo v historii,, že, jejich místo v historii,, Četl jsem jako výzkum.

‘Je to běžně držené přesvědčení, že ženy byly ve stávce veden socialistou střední třídy jménem Annie Besantové, ale tito útočníci nepotřebovali žádnou vnější pomoc a zdaleka nebyly oběťmi dopadnutí. Pomocí silných pouta solidarity dělnické třídy a vynalézavosti žen se tyto odvážné ženy organizovaly a podněcovaly stávku, ne Annie Besant. “

‘Vždy držte hlavu nahoru. Pamatujte, že jste stejně dobří jako kdokoli, “naléhal Mary Driscoll, klíčová postava ve stávce.

S odvážným swaggerem tento tvrdý kmen žen vzdorovitě pochodoval z luku do domů parlamentu vJejich sametové, opeřené klobouky, nutí své šéfy do trapného stoupání dolů, ve kterém postoupili k požadavkům útočníků.

Asi 130 let nás odděluje od výrazných zápasů Bow a my nikdy nezačneme chápat chudobu a privaci, který byl jejich každodenní boj. Jejich bitvy nikdy nebudou naše. ale jejich metody mohou být.

Letos si připomínáme výročí tolika dalších důležitých událostí v historii východního Londýna. Je to 100 let od doby, kdy Federace Suffragettes East London pomohla zajistit hlasování pro (některé) ženy a 50 let od doby, kdy šití Ford šití z Dagenhamu šli stávku na nerovnoměrné odměny. Existuje také tolik dalších žen East End, jejichž příběhy chybí v knihách historie, a tak jejich milníky jsou neoznačeny.

Stejné odměny, hlasovací právo, zlepšené podmínky v domácnosti a na pracovišti, to všechno došlo, protože ženy si uvědomily, že spojením dohromady mají silnější hlas. Proč nesledujeme to? Když země oslavila #Womenshistorymonth, jehož hlas jste se rozhodli amplifikovat?

Kate Thompson je autorkou Alotment Girls, Set in Bryant & May Match Factory ve druhé světové válce, která byla vydána v brožované pokladně 22. března vydaná Pan Macmillan. K dispozici k objednávce nyní na e-knize.

Web: www.katethompsonmedia.co.uk
Twitter: @Katethompson380
Facebook:

Kupte si knihu bestselleru v brožované podobě nebo zvuku

Moje debutová kniha je můj průvodce přežitím a prosperujícím v práci a doma a nabízí nahlédnutí do toho, jak vytvořit digitální podnikání nebo návrat do práce s důvěrou.

Mumboss: Průvodce čestná maminka k přežití a prosperujícím v práci a doma (UK 2. vydání)

K dispozici na Amazonu nebo Audible

Pracovní maminka: Váš průvodce přežitím a prosperováním v práci a doma (USA/Kanada)

K dispozici 8. září 2020. Objednejte si nyní na Amazonu

Jako to, co jsi četl? Tak proč nesledovat Vicki na Facebooku, Twitteru, YouTube, Pinterestu a Instagramu

Nikdy nezmeškáte příspěvek!

Přihlaste se k odběru čestnéka pro můj týdenní e -mailový zpravodaj, kde sdílím své nové blogové příspěvky, tipy na blogování, pozvánky na události, soutěže a zprávy o mé nové knize. Nikdy nesdílím vaše osobní údaje s třetími stranami.

FacebooktwitterPinteresteMailTumblrshare

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *